Mijn WordPress ziet er ineens anders uit. Schakel de Gutenberg editor uit!
Vanaf WordPress 5.0 wordt automatisch de editor Gutenberg geïnstalleerd. Dat geeft een totaal andere look als u een bericht wilt schrijven of bewerken en in sommige gevallen geeft het problemen met het thema van uw website.
Blog

Vanaf WordPress 5.0 wordt automatisch de editor Gutenberg geïnstalleerd. Dat geeft een totaal andere look als u een bericht wilt schrijven of bewerken en in sommige gevallen geeft het problemen met het thema van uw website.
Wat is Gutenberg?
Gutenberg is een editor in WordPress. Deze nieuwe editor werkt met blokken. Met behulp van blokken bouwt u de inhoud van een pagina op.
Hoewel het er strak en modern uitziet, is het voor veel WordPress gebruikers wennen. Veel gebruikers hebben voor WordPress gekozen vanwege de eenvoudige manier waarop u teksten en afbeeldingen kan plaatsen op uw website.
Bij het gebruik van een editor als WPBakery Page Builder dan geeft dat een conflict en is Gutenberg onbruikbaar. Als de pagebuilder alleen is ingeschakeld voor de pagina’s dan hebben bijvoorbeeld de berichtenpagina’s een heel ander uiterlijk. Ook zijn er plugins die problemen geven met Gutenberg.
Hoe Gutenberg precies werkt wordt hier niet verder besproken.
Wel een optie om Guterberg uit te schakelen zodat u weer terug kunt gaan naar de vertrouwde editor.
Gutenberg eenvoudig uitschakelen.
Met deze plugin kunt u eenvoudig Gutenberg uitschakelen.
Na het activeren van de plugin opent zowel bij een nieuw bericht, als bij het bewerken van een bestaand bericht, weer uw vertrouwde editor.